May 22 2009

live.com

Category: ITmop @ 14.49

Užėjus į live.com prašo prisiloginti arba sukūrti naują vartotoją. Kadangi turiu nuo seniau msn.com accountą, kuris kažkada buvo registruotas, tam kad galėčiau messengeriu naudotis sėkmingai prisijungiu su savo passwordu. Prisijungęs matau:

liveKažkokie neaiškūs user’iai mano network’e, bet čia turbūt tie kas yra contact liste messengeryje. Visų pirmą ką padariau tai pasikeičiau lietuvių k. į anglų, nes visokie “tinkinti” ir “parinktys” man visiškai nesuprantama paukščių kalba. 🙂 Kažkodėl visa tai nekabina, eilinis kažkoks psl alia igoogle.com kurį microsoft’as norėtų matyti kaip start page’ą pas daugelį vartotojų. Import contacts kurį matau nevilioja, nes dabar imti ir kviesti visus draugus iš kitų social networkų čia, nu nesąmonė, spam’as galima sakyti. Optionsuose bandant nustatyti “Manage what’s new with your network” nustebina list’as servisų kuriuos live’as aggreguoja:

live2Ok, pažiūrėkim kaip ten su tuo draugų listu, ar galima tiesiog stebėti kas vyksta kituose networkuose, ar jiems būtina registruotis čia, kad galėčiau juos stebėti. Add people, pasirenkam facebook’ą, liepia prisiloginti. “Add people from Facebook who are already on Windows Live”, ne šitas nedomina, noriu tik stebėti, o ne pervilioti visus į live.com. mhm, aišku, pasirinkus nors vieną userį nesvarbu ar jis jau yra live.com ar jo dar nėra, siūloma siųsti jam invite’ą. Bandau ieškoti ką apskritai apie tai kalba live.com: “And finally, we’re excited to announce that you’ll soon be able to add Facebook as one of 50+ web activities on Windows Live. This means that in the coming months, if you’re a Facebook user, you can choose to allow info and photos that you post on Facebook to show up in “What’s new” for anyone in your network on Windows Live.”. Viskas aišku, ateik į live.com, sukviesk draugus ir kai kas ką darai ten matys tavo draugai čia. Nesąmonė, skipinam. Ok, žiūrim ką turim ties “do more”. live3

Hm, sudomina tik download programs. Bet jau spėju kas ten per programs bus. Taip ir yra, siūlomos programos iš live paketo, t.y. live messenger, photo gallery, writer, movie maker. Nu ok, kadangi pats visas live.com nesudomino. Nebent skydrive, kuris siūlo 25gb vietos mano informacijai. Bet man užtenka 2gb kuriuos duoda dropbox’as. Nes man daug patogiau permetinėt failus į direktoriją mano kompe, nei kažkur prisijunginėt, ir per browserį sukelinėt failus. Gal ir yra kažkokių tools’ų kurie primapintų skydrive kaip folderį, bet jei live.com to nesiūlo patys, tai pats ieškoti tingiu, paprasčiau likti tiesiog prie dropbox’o. Ok, žiūrim ką dar turim. Naudoti kaip pakaitalą googlereader’iui? Pabandom surasti opml importinimą. Mhm, rss feed’us jie vadina headlines. Panašu, kad gali rinktis tik iš jų siūlomų, vadinasi pakaitalas googlereader’iui netinkamas. Judam toliau. Iš download programs dėmesį patraukė writer kuris suderinamas su wordpressu. Bandom siųstis, ir žiūrėti ar jis geresnis nei web’inis wordpress’o interfeisas mano postams. Negaliu pakęsti kai už mane nusprendžia ko man reikia ir default’u pasiūlo susiinstaliuoti krūva nereikalingų man dalykų:

live4

Renkuosi tik writerį ir photo gallery, noriu pažiūrėti ar nurungs Picasą ar ne. Na pradėsiu nuo photo gallery, visai patiko fintas kuris iš karto atpažįsta veidus, ir siūlo juos taginti, taip gali susitaginti visus fotkėse, ir poto pagal tai ieškoti tarp visų fotkių. Pažiūrim ar nėra šito finto picasoj. Hm, leidžia dėti tik textinius tag’us fotkei, nepatogu. Live’as laimi šiuo atveju. Viso kito neaprašinėsiu ir nelyginsiu, picasa lieka patogesnis įrankis, nors ir be facetagging’o. Ok, grįžtam prie writer’io. Photo gallery išinstallinam. Hm, pradžia daug žadanti, paprašė suvęsti vardą ir slaptažodį, adresą, prieš tai teko įjungti XML-RPC postingą wordpress’e, ir štai writeris viską pats pasigavo, net tema parsisiuntė, kad previewint galėčiau. 🙂 Na va, kas iš karto patiko, kad galima insertint video tiesiogiai iš writer’io padėjus jį į youtube’ą:

live5

Besiknaisiodamas toliau randu galimybę pridėti plug-in’us kurių pagalba galima insertinti ne tik standartinį contentą. Ir štai vienas labai neblogas: “SkyDrive Embed Plugin(Lets you put the embed code into a blog entry for a file or folder from your public SkyDrive account.)” Bandom. Žodžiu nifiga jis normaliai neveikia, taip ir nepavyko man įdėti linko, nes vis mesdavo visokius exceptionus. Mhm, visa kita lyg ir patogu. Nors ne ką patogiau nei webiniame interfeise. Tik gal patogiau includint paveiksliukus ir pan. Dar radau plugin’ą, kuris iš karto įterpia screenshot’ą iš SnagIt’o. Reikės vėliau pabandyti. Žodžiu tas visas live.com niekam tikęs reikalas. Vargu ar pritrauks daug vartotojų, nors lyg ir siūlo daug visko patogaus, bet tam reikia laiko manau. O writer’iu aš dar bandysiu naudotis toliau.

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

Palik komentarą