Aug 11 2009

Audioriver

Category: Kino vino ir domino,Muzikamuzikamop @ 00.17

Nu ką, witamy v Litve, tfu t.y. sveiki sugrįžę 🙂 Vakar neturėjau nei jėgų nei noro nei laiko rašyti ką nors apie festą. Nu tai ką, penktadienį ryte pajudėjom link Plock’o. GPS’as rodė 538km. Kavos statoile, zlotų parex’e ir į trasą. Per Lietuvą tiesiog perskriejom, tiksliau daskridom iki Druskininkų, kažkodėl GPS’as rodė važiuoti pro juos. Nu tai užsukom pavalgyt į Sicilia picų. Na ir toliau pajudėjom, privažiuojam kažkokią neaiškią sieną netoli Druskininkų, šlagbaumas, pasieniečiai vaikšto, galvoju wtf. Nuo kada čia tokia tvarka, taigi ES. Privažiuoju naglai prie šlagbaumo ir laukiu kol atidarys, prieina pasienietis ir klausia ar mus jau patikrino, sakau ne. Paprašo dokų – duodu. Sako kur važiuojat? Sakau į Lenkiją, žiūri jis į mane, sakau į Plocką, sako čia siena su Baltarusija apsisukinėt ir važiuokit pro Lazdijus 🙂 Nu toks šioks fail’as, bet nieko, važiuojam pro Lazdijus. Niekas nesustabdo ir nepatikrina, vadinasi jei pilna bagažinė kontrabandos tai būtume pravežę 🙂 Važiavimas per Lenkiją tai čia vaabše atskira tema su savo niuansais ir istorijom. Miestai, miesteliai ir kaimeliai kas kelioliką km. Kur patartina pristabdyti iki 60, nes kitaip susimokėsi. Bet iki pat Plocko tik vienoj vietoj matavo greitį. Žodžiu kažkaip atvažiavom, vėlokai, apie 20h. Iš karto susitikom lietuvių keletą grupelių, nu ir nuvarėm tyrinėti aplinką. Labai stebino plikagalvių kiekis net pačioj pradžioj festo. Bet daugumos veidai visgi pozityvūs tai nekreipėm dėmesio. Iš pat pradžių viskas atrodė labai šventiška ir faina (ko nepasakyčiau antrą dieną). Nemažai gražių panų, daugiau bent jau nei pas mus open-airuose, nors aš nesu buvęs Lietuvoj tokiuose kaip saulės smūgis ir pan. nes panašu, kad liaudis tokio paties lygio. Žodžiu, laukiam pirmų atlikėjų, pusbrikas sako, kad būtinai reikia eiti klausyti Mymy, nes groja jie gerai. Bandom. Pakeliui užsukam nusipirkti lenkiško alaus (parduoda tik Lech ir Miller), nusiperkam, bet kažkodėl mums įbruka šiltas skarbas. Vos neapsivemdamas ir šiaip nelabai kaip besijausdamas po neseniai praleistos vakarienės mcdonalde einu klausyti Mymy. Ir ką gi, pradžios nelabai pamenu, turbūt nieko ypatingo negrojo, o štai jau įpusėjus šokau užsimerkęs ir pasinėręs kažkur į savo pasaulį, kuriame buvau tik aš ir muzika ir nieko nieko aplinkui. Svarbu tuo momentu atjungti smegenyse stabdį kuris kontroliuoja “kaip aš atrodau iš šalies” ir atsiduodi instinktyviam kūno judesiui. Mymy labiau nei labai tam tiko. Fragmentas (sorry už kokybę, bet viskas filmuota telefonu):

Po mymy nuėjom į main stage’ą paklausyti DJ Hell’o. Vyrukas nesiterliodamas kaip kiti iš karto pradėjo bauduoti. Atėjo ir be ceremonijų pradėjo kapoti. Patiko. Porą video iš jo pasirodymo:

Štai ir viskas tam vakarui, atstovėjau ilgiausioj eilėj lenkiškų kebabų. Paryčiais privalgėm to šlamšto ir nuėjom miegot į mašiną. Po keletos valandų papusryčiavom vietiniam restorane ir į viešbutį išsimiegoti prieš Richie Hawtin’ą ir James Holden’ą. Restorane kainos restoraninės, o pateikimas ir skonis lenkiški. Žodžiu šlamštas, o ne maistas, aukšto lygio restorano kainom. Išsimiegoję ir pasiruošę main event’ui susirengėm ir nuvarėm atgal į festą. Kadangi ten pat mašinos pastatyti nebeleido teko palikti mašiną mieste. Na pirmą ėjom klausyti Moderat’o, netgi prasibrovėm į patį priekį ir laukėm. Scenos apipavidalinimas tikrai gražus, bet live dainavimas kažkoks neišdirbtas, netgi antrą kartą dainavo tą patį gabalą, nes jiems kažkas ten netiko su garsu. Bet pradžioje grojo šitą:

Tikrai faina jį buvo girdėti iš pirmos eilės, kai net plaukus kedeno žemi dažniai. 🙂
Po to dainavo štai šitą:

Na ir pagaliausiai nuvarėm laukti pačios legendos Richie Hawtin’o. Gui Boratto visai gražiai užbaigė savo setą ir mes prasibrovę arčiau scenos laukėm Ričkos. Atėjo ir neskubėdamas pradėjo ruošti publiką. Štai šitaip:

Ir va kaip prasideda kosmosas nuo 5’os minutės taip dvi valandas. Dvi valandas tikrai gero techno, po paskutinių šiųmetinių Ričio set’u tikrai gerai pagrojo. Nes bent jau tai ką jis leido set’ų pavidalais internete tai buvau gerokai nusivylęs jo kūryba. Eilinį kartą įrodė, kas yra kas techno muzikos scenoj. Paklausom dar porą ištraukų:
Ant scenos užsilipę pjanicos Moderat sveikino Hawtin’ą 😉

Nerealus vižualas, vietomis tikrai gerai atspindintis set’o nuotaiką. Kadangi su juo susipažinau kai jis dar buvo Plastikman’as, tikrai mielai nuteikė toks akcentas.

Pažiūrim kaip atrodė pabaiga. Taip klykiančios liaudies dar niekur nesu matęs.

Na ir po to jau neturėjau jėgų ilgai klausyti Holden’o, nes labai ilga pradžia, o jėgų jau nebuvo, skaudėjo nugarą nuo šokių ir nebuvo entuziazmo kentėt skausmo vardan muzikos. Pusvalanduką pajudėjęs su Holden’u patraukiau link mašinos snustelt. Siurprizas laukė artėjant prie mašinos. Einam ir žiūriu, kad galinio stiklo nėra. Nu viskas galvoju, mago nėra, daiktų irgi. Prieinu ir žiūriu, kad šūkių tai nėra niekur, tada pamatau, kad langas tiesiog atidarytas, o dar ir vairuotojo pravertas. Turbūt skubėdami į festą pamiršom uždaryti. Viskas savo vietose, niekas nepaliesta. Net kojas pakirto iš tos laimės. Būna gi stebuklų gyvenime 😉 Grįžęs pagalvojau, gerai, kad ir nelikau su Holdenu. Vietoj žadėtų dviejų valandų, jis taškė keturias. Pusbrikas pasakojo, kad baigė groti vien todėl, kad garsistai ir apšvietėjai davė ženklą užbaigti visą šitą kosmosą. 🙂 Kažkiek gaila, kad neturėjau jėgų ilgiau jo paklausyti, bet tam kartui užteko Hawtin’o, dėl kurio važiavau tokį kelią 🙂 Nu ką. Antrą kartą į audioriverį nevažiuosiu, kad ir ką beatvežtų. Lenkiška publika, skurdi gėrimų pasiūla ir ne koks pagrindas šokiams (pliažinis smėlis), nevilioja nors tu ką. Nors iš kitos pusės turbūt jau išaugau iš to amžiaus, kai tiko viskas vardan muzikos. Su metais tampi išrankesnis viskam.

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

Palik komentarą