Sep 24 2009

Home

Category: Įdomybėsmop @ 23.21

homeTik ką pažiūrėjau filmą “Home”. Tikrai sukrečiantis ir verčiantis susimąstyti. Labiausiai gąsdina tai, kad realiai vienas beveik nieko negali pakeisti. Tokie faktai kaip “20 proc. žmonių išnaudoja 80 proc. žemės resursų” tikrai gąsdina. Arba tai, kad iki amžiaus pabaigos resursų visai nebeliks. Nenuostabu, kai per 50m. žmonės padarė planetai tokią žalą kurios nesugebėjo padaryti jokia kita gyvūnų rūšis. Žodžiu daug nepasakosiu, žiūrėkit patys. Tikrai “Must Seen” filmas. Kuris turi būti privalomai, netgi per jėgą parodytas kiekvienam sąmoningam planetos gyventojui. Gal tai nors kažkiek pakeistų dabartinę situaciją.

Puslapis apie patį projektą.

Nuoroda į filmą YouTube su angliškais subtitrais. Kam sunku su anglų kalba, pasidalinčiau versija profesionaliai išversta į lietuvių k.

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

3 Responses to “Home”

 1. Antanas says:

  ir ką autorius ketina daryt kitaip nuo filmo pažiūrėjimo dienos? 🙂 vietoj automobilio naudotis viešu transportu? 🙂 daugiau važinėt dviračiu ? taupyt vandenį duše praleidžiant dvi minutes? valgyti mažiau mėsos, daugiau augalinės kilmės maisto, kuris mažiau eikvoja žemės resursų? spėju nelabai… kaip žmonės važinėjo darban su mašina, taip važinės. kaip žmonės netausojo vandens, taip ir netausos. elektra, nafta, maistas, pramogos… pernelyg esam pripratę prie patogumų, kad jų galėtume atsisakyti. jau seniai matoma tendencija, kad žmonės pamatę tokius filmukus, būna sukrėsti , elgiasi “teisingai” tik savaitę, kol viskas užsimiršta. o poto – vėl tas pats. kompas įjungtas per visą naktį, betiksliai važinėjimai automobiliu po miestą su pramogos tikslu, skrydžiai lėktuvais į kitas šalis (irgi pramoginiai), mėsa, etc… 🙂 pripažinkim – nors save laikom galingiausiais pasaulyje, bet tuo pačiu esam silpniausi.

 2. Antanas says:

  p.s. nuo savęs dar pridėčiau http://www.youtube.com/watch?v=OR8WInWv5eQ . kažkiek parodo ir situacijos beviltiškumą, nes pagrindinės problemos eina iš pramonės. o pramonėje svarbiausia – pinigai. nieko nėra nenuperkamo , o jei tokių žmonių atsiranda – jie mistiškai dingsta/miršta/suserga/etc.

 3. ruvi says:

  Sveiki 🙂 Man taip pat buvo slogi nuotaika po šio filmo.. Ir klaidinga manyti, kad mes negalime nieko pakeisti.
  Nereikia rautis daryti grandiozinių dalykų ar nenatūraliai riboti savo gyvenimą. Tik dėl mūsų įsivaizdavimo, kad nieko negalima pakeisti, situacija ir nesikeičia..
  Pradėkime nuo savo sąmoningumo ir mažų darbų – elementariai nešiukšlinkim, naudokim mažiau chemikalų buityje, dažniau nedidelį atstumą paėjėkim pėsčiom, nevalgykim męsos triskart dienoje (pilnai pakanka ir sveikiau vieno karto)… dar daug daug dalykų, kurie stipriai nepakeis gyvenimo, bet gali stipriai pagerinti ekologiją. Dvasinę pirmiausia 🙂 .. O ten jau, žiūrėk, ir iki didesnių pokyčių pribręsim 🙂

Palik komentarą