Oct 16 2009

Joga

Category: Pezalaimop @ 16.07

Kadangi labai mėgstu sklaidyti visokius mitus, burtus ir t.t. ir šiaip kabinėtis dėl savo smulkmeniškumo, netyčia aptikau straipsnį apie jogą. Ar iš tiesų ji tokia stebuklinga. Esminiai dalykai:

Gydytojas Rimantas Jakimavičius sako: „Širdies kraujagyslių sistemą treniruoja bėgimas, važiavimas dviračiu, plaukimas. Kiti pratimai stiprina tam tikrą raumenų grupę, pavyzdžiui, pilvo presą, nugaros raumenis. Treti stiprina pusiausvyrą, koordinaciją. Čiuožiant pačiūžomis pagerėja pusiausvyra, treniruojama širdis. Užsiimant joga netreniruojama nei širdis, nei kraujagyslės, o raumenys stiprinami labai menkai“.

Psichoterapeutas Raimundas Alekna teigia, kad joga, kaip gyvenimo būdas ir atsipalaidavimo metodas, yra gerai. Problema yra ne pati joga, kaip sistema, o žmogaus asmenybė, jo gebėjimas kritiškai tą sistemą priimti: „Jei žmogus turi tvirtas vertybes, patirtį, yra brandi asmenybė, joga nepakenks. Jei asmenybė tuščia, ši filosofija bemat pripildys tuštumą — žmogus gali tapti net fanatiku, užmirštančiu šeimą, ignoruojančiu socialinį gyvenimą“. Skamba gana pavojingai. Ypač turint omeny, kad į jogos pratybas dauguma ateina ieškoti ramybės. Vadinasi, iš tiesų jos stinga.

Na štai kaip ir sakiau kažkada, nepamenu ar čia ar pas Ruvi komentaruose, kad žmogui reikia kažkuo tikėti, o jei jis netiki savimi jam tinka praktiškai bet kas, kas gražiai pateikiama. Jei neturi savo nuomonės, patogu rinktis kito nuomonę. Vienintelę naudą iš jogos kol kas tematau tai raumenų tempimas, nors ir neteko ja užsiimti tai nenoriu ginčytis, tiesiog tokia mano išankstinė nuostata. Taigi kam mokėt pinigus už burtus ir salę, jei galima pasiskaityti knygą apie raumenų tempimą ir gauti tai ko man reikia. Gal kada nors pribręsiu ir nueisiu pažiūrėti kas ta joga ir su kuo ji valgoma, ir ar man jos reikia 🙂 Kol kas apsiribosiu stretching manual’ais 🙂

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

Palik komentarą