Jan 04 2010

Nekvėpuok

Category: Pezalaimop @ 23.55

(© mop)

Ką mes darom kai mus užvaldo euforija ar kokia kita nuostabi emocija? Bent jau aš anksčiau puldavau fotkinti tai sukėlusį vaizdą arba filmuoti veiksmą. Bet galiausiai peržiūrint nuotraukas/video suvoki, kad jos neperduoda net dalies to jausmo. O tas jausmas kažkoks išplaukęs, nes prisimeni kaip stengeisi nustatyti kamerą, jos parametrus ir “gaudei kampą” užuot tiesiog jausdamas visą tai pilna širdimi. Ir šiandien bendraudamas su viena mergina įvardijau tai ką darau pastaruosius metus. Įdomiausia, kad kol to neįvardinau tol nepastebėdavau to pats. Darydavau tai nesąmoningai. O darydavau štai ką: pamatęs kažką įstabaus arba šiaip sukeliančio euforiją sustodavau ir sulaikydavau kvėpavimą. Pvz: einu šilta vasaros diena po pietų link ofiso ir pamatau bėgantį besijuokiantį vaiką kurio veide nesumeluotas džiaugsmas. Sustoju, stebiu jį ir nekvėpuoju. Tuo metu ta emocija, tas grožis kažkokiu mistiniu būdu sustoja ir viskas aplink sustoja, laikas ir tas jausmas. Kai nekvėpuoji tai ką tu jauti išsitempia ir gali ilgiau jausti tą būseną/emociją. Kitas atvejis: žiema, temsta, nuo kranto matau Trakų pilį, apsnigtą. Kažkur ten yra žiburėlis, kuris parodo kelią grįžtantiems per ledą medžiotojams. Tuo metu sustoju ir sulaikau kvėpavimą. Viduramžiai, aš medžiotojas, tolumoj žiburėlis ir ten manęs laukia šeima su vaikais kurie laukia manęs grįžtant. Pilyje puota, moterys pustom suknelėm, vyrukai su getrais, žmonės šoka, juokiasi ir garsiai šneka. Temsta ir žinau, kad reikia judėti, nes po to nematysiu kelio per ežerą atgal. Iškvepi. Fantazija išgaruoja palikdama malonų pėdsaką viduje. Ir tik dabar supratau, kad darau tai jau kurį laiką. Pamatęs, išgirdęs, pajautęs kažką sulaikau kvėpavimą, kad ištempčiau laiką tai emocijai išjausti. 🙂 Nežinau gal yra kažkokių priemonių ir galima labiau į tai gilintis, o gal apskritai tai veikia tik man. my own philosophy 😉 Pabandyk ir tu, gal ir tau tai padės sustabdyti laiką ir truputį ilgiau jausti tą euforiją kurią sukelia aplink mus dažnai nepastebimi dalykai ir smulkmenos kuriam šiuolaikins žmogus “neturi laiko”, nes viskam kitam jis turi laiko, tik ne sau 🙂 Nekvėpuok.

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

One Response to “Nekvėpuok”

 1. Ruvi says:

  Va, va, ir man LYGIAI tokios pat mintys kilo, kai kartą stovėjau nenusakomo grožio gamtos kampelyje ir staiga pamačiau fotografuojančius tą grožį žmones..
  Ei, palauk – pamaniau – o ar spėji išgyventi tą grožį, pajusti visa širdimi?
  Taigi, paslėpiau fotoaparatą ir tiesiog grožėjausi iš širdies.. o paskui jau fotografavau 🙂
  Tai, turbūt, yra akimirkos išgyvenimas.. Kokios bebūtų puikios nuotraukos, bet jos neperduoda to išgyvenimo, tik vaizdą, nors ir nuostabų 🙂 ..
  Smagu 🙂 .. priminei tą būseną 🙂

Palik komentarą