Jan 09 2010

GMO lobizmas Lietuvoje

Category: Pezalaimop @ 14.45

Pažiūrėjau laidos “Paskutinė instancija” įrašą apie GMO lobizmą Lietuvoje. Pikta ir netgi labai. Ypač ūkio ministro povyza ir nesugebėjimas gintis. Jei jau bandai prastumti į Lietuvą kažką iš ko gausi gerus pinigus tai arba neduok interviu nepasiruošęs arba pasiruošk atitinkamai. Juokinga buvo žiūrėti kaip ūkio ministras nežino nei kaip nei ką atsakyti, bėga nuo klausimų ir mala šūdą. Kažkaip panašėja viskas į situaciją “parduokim Lietuvą, o po to nuomosimės”. Kol viršuj sėdės tokie kaip ūkio ministras kurie mato tik $ akyse tol viskas regresuos. O kalba apie progresą kuriant R&D kurie pasak jo duos naudos pramonėje pasauliniam lygyje dar juokingiau atrodo. 🙂 Kaip ir koziris, nes kažkaip oponuoti juk reikia. O kai neturi ką pasakyt tada veji lauk tiesioginius klausimus ir atsakinėji į klausimus kurių niekas neklausia “mes dabar apie tai nekalbėsim” ir pan. Kada galų gale ateis kas nors ir padarys tvarką? Paims už pakarpos korumpuotus ministriukščius ir išspirs iš šiltų kėdžių? Ar čia jau taip viskas beviltiška, kad kuo toliau tuo svarbiau daryti pinigus korporacijų dėka. Ta sąmokslo teorija kurią skelbia filmai “Corporation”, “Zeitgeist”, “Home” panašėja į realybę, stebint realijas. Kažkas pamoja žaliuoju popieriuku ir visi kaip šunyčiai tučtuojau bėga iš paskos pasirašinėdami viską kas jiems pakišama po nosim. Aš suprantu, kad norisi gyventi čia ir dabar, ir turėti daugiau nei nusipelnei užsimerkiant į tam pasitelktas priemones. Bet kažkurioj vietoj buvo leista per daug (konkrečiau tai XX’o a. pirmoje pusėje US) ir dabar vienintelis variklis stumiantis godžiuosius į progresą, o žemę ir liaudį į pražūtį.

Grįžtant prie ministro temos. Pažiūrėkim iš kitos pusės. Jam patogu visą tai, nes šviečia dideli pinigai su otkatais. Ir panašu ne vienkartiniai, nes korporacijos manau globoja savo lobistus (šiuo atveju ministras manau f-nuoja kaip vienas iš tokių). Širdis dainuoja, vaikai valgo šūdą vietoj maisto. Už tai vairuoji naują mašiną ir turi didelį namą. Tik į karstą visko nenusineši. Bet čia jau ideologijos ir gyvenimo prasmės suvokimo klausimas.

Norėčiau, kad atsirastų kažkurioj vietoj kažkoks sveikas protas ir bent kažkuriam laikui pristabdytų korporacijų skverbimąsi į Lietuvą (anksčiau ar vėliau vis tiek viską parduos). Bent jau duokit man pagyventi be visos šitos amerikos.

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

2 Responses to “GMO lobizmas Lietuvoje”

  1. Antanas says:

    per vėlu, parduota jau lietuva 🙂 rubikonai visokie jau vilniuje paėmę viršų, dar pasidomėjus galima rasti pilna verslo grupių, kuriems įstatymai ne problema 🙂

    • mop says:

      Ir dar blogiau kad visa tai vyksta pasaulio mastu 🙂 Pasaulį valdo korporacijos ir jie diktuoja kas ir kaip gyvens 🙂

Palik komentarą