Aug 18 2010

Natūrali kosmetika – apgaulė?

Pažiūrėjau vakar dokumentinį filmą apie kosmetiką ir jos gamybą. Dauguma prekių kurias randam parduotuvių lentynose su bet kokiais užrašais “natūrali” ir pan. nėra nei natūrali nei ekologiška (šitas terminas apskritai yra tiek mistinis, kad naudotinas beveik visur pasitelkus kalbos gudrybes). Rodė sudėtį priemonių kurios pažymėtos kaip ekologiškos arba natūralios – visų priemonių sudėtyje yra SLS (Sodium Lauryl Sulfate) kuris, cituoju wikipedia: “natrio laurilsulfatas dirgina odą, paaugliams ir jaunesniems nei 24 metų žmonėms gali sukelti iki kelių valandų trunkančius bėrimus.[11] Bandymų su gyvūnais metu nustatyti, odos ir akių srities išbėrimai”. Vakar rimi kaip žinodamas, kad žiūrėsiu vakare šitą filmą nutariau nusipirkti dušo želę, šį kartą norėjau išbandyti ką nors naują. Radau kažkokią “Neutral” linijos priemonę, ant kurios gimtojo lipduko buvo užklijuotas lietuviškas kuriame puikavosi: “0 proc. dažiklių, konservantų ir kvapiklių”, pauosčiau, jokio kvapo, tas sužavėjo ir nusipirkau. Po to gi po filmo sugalvojau pažiūrėti kas gi ten sudėtyje. Panašu, kad Lietuvos įstatymai reikalauja tik lipdukų, bet sudėties nereikalauja. Nuplėšiau lietuvišką lipduką ir radau sudėtį. Antroji sudėtinė medžiaga buvo tas pats SLS.

Ką gi, bandom rasti ką nors natūralaus internete. Paieškos užklausa “natūrali kosmetika” išmetė tikrai nemažai online parduotuvių. Užeinam į vieną iš jų. “Ekopievos”. Ieškau dušo želės vyrams, randu už gana prieinamą kainą (24,70) Cattier gaminį, kurio sudėtis nenurodoma. Ok žiūrim toliau. Skutimosi putos.

Sudėtis: Aqua, Mentha Piperita Extract, Sodium Cocoyl Glutamate… ir t.t.

Pirmas aqua – vanduo, nieko baisaus. Antro neguglinu nes maždaug įsivaizduoju, kad tai mėtų ekstraktas. Žiūrim trečią ir randu:

…Sodium cocoyl glutamate is a synthetic chemical. It is similar chemically to Sodium lauryl sulfate, hence the similar properties. As a substitute for SLS it may be milder on the skin (I don’t have data on that), but it should not be promoted as a natural alternative….

…Anionic surfactant is the widely used type of surface active agent for laundry detergents, liquid cleaners and shampoos due to excellent cleaning properties particularly effective at oily soil cleaning and oil/clay soil suspension….

…They found that a blend of Sodium Laureth Sulfate and Sodium Cocoyl Glutamate was more gentle on skin than a blend of Sodium Laureth Sulfate and Coco Betaine.  So, it looks like it could be a safer detergent alternative, but it’s still a synthetic ingredient….

Taigi tas dalykas naudojamas ne tik kosmetikoj bet ir skalbimo milteliuose ir skystuose valikliuose. Gaunasi, kad “natūralioje skutimosi putoje” yra tas pats kuo mes plaunam grindis ar rūbus. Ir kaip nesuk jis yra sintetinis, taigi kaip galima vadinti kosmetiką natūralia su tokia sudėtim nelabai pagaunu. Nebent aš ne taip suvokiu žodžio natūralus reikšmę.  Ok, tarkim tas kiekis yra toks minimalus, kad nekenkia (nors jei skutamės kasdien, tai gal ne taip jau ir nekenkia), žiūrim toliau.

Gana nepavojingas ingridientas “Sodium Benzoate”. Bet “There have been some health concerns about the combination of sodium benzoate and ascorbic acid or vitamin C. When the two are mixed, they can form the chemical benzene, which is carcinogenic.”. Taigi suvedant iki absurdo tarkim jei aš valgiau citrusinį vaisių ir ant mano veido kur nors liko vitamino C, tai užsitepęs šitą skutimosi putą sukursiu cheminį benzeną kuris yra kancerogeninis 🙂

Na gerai, tarkim šitas produktas visai netgi “natūralus” palyginus su kitais. Ką gi, sugalvojau aš nusipirkti ką nors natūralesnio parduotuvėje. Pirma mintis tai – bodyshop. Nori nenori, bet “žmonės kalba” – veikia. Pastoviai girdžiu iš moterų lupų “bodyshop, bodyshop”. Kažkodėl jiems pavyko nesinaudojus jų produkcija sudaryti man įvaizdį, kad jau jų produkcija tai brangi ir tikrai natūrali. thebodyshop.lt sudėties nenurodo. Žiūrim bodyshop-usa.com. Paimu pačią pirmą duš0 žėlę ir antras ingridientas – Sodium Laureth Sulfate. Viskas aišku, nei jie natūralus nei ką, galų gale tikrai mažiau “natūralus” nei mano prieš tai minėta ekopievos produkcija. Ką gi, ieškom kas gi galėtų man parduoti ką nors natūralaus (panašu, kad tikrai nieko nerasiu).

essenza.lt siūlo dušo žėlę už 53lt (250ml). Sudėtis: vanduo (aqua), aktyviosios medžiagos (sodium cocoamphoacetate/glycerin), sacharozė (sucrose), aktyviosios natūralios kilmės medžiagos (coco-glucoside/glyceryl oleate), pieno rūgštis (lactic acid), citrinžolių aliejus (cymbopogon schoenanthus oil*), benzyl alcohol, sodium benzoate, acai aliejus (euterpe oleracea fruit oil*), Negyvosios jūros druska (dead sea salt).

The Personal Care Products Council, an industry trade association, found that sodium cocoamphoacetate was less of a skin irritant than SLS, even in larger doses than found in most consumer products. It was found to not irritate the eyes even in concentrations of 28.1 percent, like those found in shampoo.

Na gerai, tas cocoamfoacetatas saugesnis nei SLS, taigi kol kas viskas kaip ir džiugina (išskyrus kaina).

Glycerin

Glicerolis, dar žinomas kaip glicerinas arba 1,2,3-propantriolis yra tirštas, bespalvis, bekvapis, tąsus skystis, tirpus vandenyje, higroskopiškas, saldoko skonio, mažai kenksmingas.

Ramu.

Sucrose

John Yudkin showed that the consumption of sugar and refined sweeteners is closely associated with coronary heart disease. It is also considered as a source of endogenous glycation[citation needed]. processes

Ramu, nevalgysim tos dušo želės 🙂

Coco-glucoside

Na šitas yra gana nekenksmingas SLS pakaitalas. Tą patį galima pasakyti apie SCAA (sodium cocoamphoacetate). Taigi jei randam sudėtyje viena iš šių, galima sakyti, kad produktas visai netgi “natūralus”. Na bent jau nekenksmingas.

Glyceryl oleate

A single exposure to undiluted Glyceryl Oleate in dermal irritation studies produced only minimal irritation. In a 4-week dermal toxicity/phototoxicity study, product formulations containing up to 5% Glyceryl Oleate produced slight reversible dermal irritation.

Irritation, sensitization or phototoxic effects were not observed in humans exposed to formulations containing Glyceryl Oleate. Based on the information included in the report, the CIR Expert Panel concluded that Glyceryl Oleate was safe as a cosmetic ingredient.

Pakankamai ramu.

Benzyl alcohol

Nekenksminga antibakterinė plačiai naudojama medžiaga.

Sodium benzoate

The International Programme on Chemical Safety found no adverse effects in humans at doses of 647–825 mg/kg of body weight per day.[3][4]

Saugus. Pakankamai.

Na visi kiti ingridientai man pasirodė gan naturalūs.

Grįžtant prie tyrimo internete, kol kas radau, kad Essenza prekiauja gana draugiškos sudėties priemonėmis. Reikės apsilankyti pažiūrėti ką jie turi gyvai 🙂

Tyrinėdamas visą šitą reikalą ir ieškodamas medžiagų savo tolimesniam sąrašui, tyriau bodyshop‘o skutimosi kremą (jo aprašyme: Turtingos konsistencijos, sodrus skutimosi kremas tobulai paruoš veido odą patogiam skutimui). Tai jau tikrai turtingos konsistencijos 😀 Radau Stearic Acid, Myristic Acid, kurie nėra labai pavojingi, bet geriau jų vengti. Ką gi radau jame dar tai Potassium Hydroxide. Štai ką apie rašo vienas iš medicininių puslapių:

…If the person breathed in the poison, immediately move him or her to fresh air.

If the chemical is on the skin or in the eyes, flush with lots of water for at least 15 minutes.

If the chemical was swallowed, immediately give the person water or milk, unless instructed otherwise by a health care provider.

Randamas:

 • Cuticle removal products
 • Drain cleaners
 • Leather tanning chemicals

Dar tame kreme radau: Triethanolamine, Phenethyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Tetrasodium EDTA (poveikis nurodytas žemiau esančiame sąraše). Ar jus vis dar norite tepti šitą cheminę gamyklą ant savo veido? Jų politika: “The Body Shop® yra labiausiai žinoma pasaulyje įmonė, kuri nepritaria kosmetikos bandymams su gyvūnais. Savo produktų ar jų sudėtinių dalių nebandome su gyvūnais ir neužsakome, kad kas nors kitas atliktų tokius bandymus. Šio principo The Body Shop® laikosi nuo pat įkūrimo.” Nenuostabu, kad galima dėti bet ką, kai neatliekami jokie testai. Geriau tegu sveiki gyvūnai, nei mes kurie “testuojam” visą tai kasdien tepdami ant savo odos 🙂

Kol rašiau šį įrašą sugalvojau padaryti tyrimą, prasieiti po parduotuves kurios prekiauja kosmetiką ir pabandyti rasti ką nors “natūralaus”. Pakeliui iki ofiso užsukau į marks and spencer, pažiūrėjęs tris skirtingas duš0 žėles – visuose radau SLS.

Taigi parduotuvių reidas:

Marks and spencer: SLS yra.

The Body Shop: yra net tik SLS, bet ir krūva kitų kenksmingų ingridientų 🙂

Kol kas daugiau parduotuvių neapėjau, kažkaip nerandu tam laiko 😉 Bet jeigu kas nors iš skaitytojų mėgėjas palandžioti po tokias parduotuves galėtų aprašyti savo įspūdžius.

Besidomėdamas šia tema toliau diskutavau su žmonėmis, pasirodo beveik niekas apie tai nieko nežino. Kadangi daugelis gamintojų naudoja ir kitas kenksmingas medžiagas, nusprendžiau sudaryti sąrašą, ko reikėtų vengti kosmetikos priemonėse. Taip bus paprasčiau einant apsipirkti. Turi sąrašą, pasižiūri ar jame yra nors vienas ingridientas perkamame produkte ir arba perki arba ne. Taigi. Kenksmingos medžiagos su trumpais aprašymais:

SLS(Sodium Lauryth Sulfate): Most worryingly, irritation has been shown to occur at concentrations of 0.5%, which is 1/60th the concentration found in some hand soaps.

SLES(Sodium Laurel Sulfate): Ta pati medžiaga, tik šiek tiek “švelnesnė”.

Stearic acid: Magnesium Stearate or Stearic Acid is basically a toxin; a combination of hydrogenated oils that gets into your body and starts killing cells almost immediately.

SCG(Sodium Cocoyl Glutamate): Sodium cocoyl glutamate is a synthetic chemical. It is similar chemically to Sodium lauryl sulfate, hence the similar properties

Myristic acid: One or more animal studies show brain, nervous system, or behavioral effects at low doses. One or more animal studies show skin irritation at low doses. Suspected to be an environmental toxin.

Potassium Hydroxide: If the chemical is on the skin or in the eyes, flush with lots of water for at least 15 minutes. If the chemical was swallowed, immediately give the person water or milk, unless instructed otherwise by a health care provider. If the person breathed in the poison, immediately move him or her to fresh air.

Triethanolamine: Sukelia alergines reakcijas, patinimus ir auglius.

Phenetyl Alcohol: Kenksmingas įkvėpus, atsigėrus, patekus ant odos.

Sodium Hydroxide: One or more animal studies show brain, nervous system, or behavioral effects at very low doses. One or more animal studies show skin irritation at very low doses

Tocopheryl Acetate: Human skin toxicant – strong evidence.

Tetrasodium EDTA: Classified as expected to be toxic or harmful

UPDATE:

Dar prisiminiau ką rodė tame filme. Rodė sovietinių laikų rekomendacijas kaip plauti galvą. Jei riebūs plaukai naudoti kefyrą, jei sausi naudoti suplaktą kiaušinį. Ir apskritai galvą plauti rekomenduojamą 1 kartą į savaitę. Darė netgi tyrimą, paėmė du monozigotinius dvynius ir abiems liepė plautis galvą dvi savaites. Vienas plovė kasdien (kaip ir rekomenduoja šampūnų pardavėjai), kitas gi plovė kartą į savaitę. Ir ką? Po dviejų savaičių riebalų kiekis ant galvos paviršiaus  buvo vienodas. Apie ką tai sako? Apie tai, kad mažiau reikia tikėti ką sako telikas, ypač kai nurodoma kuo dažniau vartoti prekę. Tarp kitko, ar niekad nepastebėjot reklamose visur naudojamų dviejų kramtoškių, dviejų tablečių nuo skausmo, dviejų tic-tac? Tai daroma tam, kad nesusimąstydamas vartotum dvigubai daugiau, nors galbūt to net nereikia.

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

34 Responses to “Natūrali kosmetika – apgaulė?”

 1. ruvi says:

  Labas rytas, mop 🙂
  Koks naudingas tyrimas – dėkui 🙂
  Kad žmonės nežino, tereiškia, kad jie pasitiki – eidami į parduotuvę neina gi pirkti nuodų, o eina pirkti maisto, kosmetikos ir kitų prekių. Tai gamintojų cinizmas dėl pelno. O reklama su “burtažodžiais”: natūralus, sukurtas tik tau, tu vertas geriausio ir ppp.. sukuria iliuziją, kad tavimi “rūpinasi”.
  Praėjo patiklumo laikai, informacijos gausa daro savo ir žmonės jau nenori pirkti bet ko, ką reklamuoja. Rinktis pradėjo, ir valio – vis dažniau parduotuvėse matau žmonių, skaitančių prekių sudėtį. Panašu, sukels peversmą gamintojams 🙂
  Geras tavo pastebėjimas – juk kai kurias priemones naudojame kasdien, tai poveikį jos tikrai padaro. Paskui stebimės: alergikų (iš kurių daug tikimybės, kad bus astmatikai) daugėja geometrine progresija – o iš kur?
  Ir mes mažiname apskritai kosmetikos kiekį – tiek jau jų daug, ir kiekvienai kūno daliai atskirai.. Laikas prisiminti paprastą muilą, jis tinka visam kūnui, ekologiškų, net rankų gamybos jų jau yra.. Gal kiek moterims sunkiau su dekoratyvine kosmetika, bet atsiranda jau ir saugios, ir ar reikia jos TIEK?
  Per sąmoningumą pagaliau grįšime prie sveiko gyvenimo būdo.. Natūralėjam 🙂
  Ačiū, kad primeni tokius svarbius dalykus 🙂

 2. Edita says:

  Idomus straipsnis 🙂
  Susiduriau ir as su “naturalumo” klausimu. Turiu gan jautria veido oda, kuri i viska reaguoja, todel pries koki pusmeti pradejau dometis naturaliais produktais, ypac priemonemis veidui. Pamaniau, kad neutralios priemones gan draugiskai sutars su oda 🙂 narsiau internete, radau nemazai idomiu krautuveliu, tame tarpe ir tavo mineta essenza (man ji pasirode viena is geriausiu). Taip pat labai gera parduotuve yra Uzupyje, visai salia angelo, taip pat panoramoje pasizvalgyk, yra viena gera (berods Sveiki Produktai). Siaip domedamasi likau nustebinta L’occitaine kosmetika. Atrodo sukomercintas vardas, bet patyrinejusi ju sudeti, radau, kad dauguma sudeties elementu yra naturalus arba uzauginti naturaliuose ukiuose. Tiesa, ji brangoka, bet pataikiusi ant geru akciju, nemazai pasirinkau priemoniu. Patenkinta! Pasiziurek, nes yra nemazai yra produkcijos vyrams. O siaip, stipriausias lyderis man pasirode anglu seimos imone ESSENTIAL CARE. Sios seimos nariai patys turi problemu su oda, serga egzema, del to taikydami sau, atrado tikrai ekologiska kosmetika, kuriai sertifikatus suteike viena is griezciausiu ekologijos kontrolieriu SOIL ASSOCIATION.
  Be kosmetikos, pasidomejau ir maisto produktais. Skirtumas yra! Druska produktas kuri vartojam be isimties kiekviena diena – todel paieskojusi radau Negyvosios Juros druska, kuri isgaunama is vandens mechaniniu, o ne cheminiu budu, kaip daugelis drusku, parduotuvese kainuojancios po kelis litus, kuri buna realiai isvis be jokiu mineraliniu naturaliu medziagu, o tik suri.
  Kas tiesa tai tiesa, ekologiskai gyventi siais laikais yra beveik prabanga. bet yra ir kitas poziuris, kuriuo stengiuosi vadovautis pastaruoju metu – geriau vienas ar du geri sveiki, kokybiski produktai, negu daug pigiu kvepianciu ir spalvotu buteliuku vonios spintelese, kuriu net nespejama suvartoti iki ju termino pabaigos.
  Dar karta trys liuksai uz idomu tyrima, ir dziaugiuosi, turedama galimybe isreiksti savo nuomone tuo klausimu, kuri tikiuosi buvo nors kiek informatyvi 🙂

  • mop says:

   Dėkui už tokį išsamų komentarą. Štai ir sužinojau daugiau nei galvojau įmanoma sužinoti Lietuvoj. Pasirodo yra dar rinka kuri orientuota į sveikuolius nepraplautom smegenim 🙂 Reikės pasidairyti tavo minėtose vietose. Nes po naudojimosi skutimosi putom Nivea skųstis pasidarė vienas vargas (reguliariai skutu galvą ir veidą), ypač keista buvo graužiantis pojūtis nuplaunant pūtos likučius. Su L’occitaine irgi gerokai nustebinai, kažkodėl galvojau, kad čia tas pats kaip bodyshop’as, tiesiog gerai išreklamuotas šlamštas 🙂 Tiesa dėl parduotuvių Užupyje ir Panoramoje. Tai tos pačios parduotuvės “Sveiki produktai”. Kaip tik šalia Jakšto g. dirbu, užsuksiu po pietų pažiūrėti skųtimosi pūtos sudėtį, nes jų puslapyje sudėties nėra.

   Dar gi labai teisingas pastebėjimas, geriau mažiau, bet kokybiškai. Manau tą patį reikia taikyti visose gyvenimo srityse. Geriau mažiau maisto, bet sveiko. Geriau mažiau rūbų, bet kokybiškų. Trumpiau tariant visur turime vadovautis kokybe, o ne kiekybe. 🙂

   Apie druską niekad nežinojau tokių dalykų, ačiū už patarimą 😉 Tiesą paskutinį kartą kai pirkau, tai pirkau kažkokią lyg vokišką ar olandišką jūros druską, gan brangią, bet kadangi namie druskos nenaudoju tai ji pas mane turbūt amžiams 😉

 3. Atstok says:

  Koks filmo pavadinimas? Berods nepaminėjai

 4. Povilas Panavas says:

  Šauniai padirbėjai, mop! 🙂 Ačiū už informaciją 😉

 5. agne says:

  labas,gal dar issiaiskinai kokios kosmetikos sudetis naturalesne be essenza ir kokiose parduotuvese rasti?

 6. dina says:

  Laba,sauniai padirbeta mop.Siais laikais einant i maisto prekiu ar kosmetikos parduotuves reikia rankineje tureti issamu chemijos vadoveli

  • mop says:

   Labas,

   Ačiū 🙂 Tai jau tikrai, gerai bent jau išmanūs telefonai šiek tiek gelbėja. Yra programėlių turinčių E sąrašą su žymomis apie sveikumą kiekvieno 🙂

 7. Marytė says:

  Geras tinklapis http://www.cosmeticsdatabase.com/
  Visa reikiama informacija, geri straipsniai. Jau seniai jį nuolat pasitelkiu, ir Jums rekomenduoju. Mano motina biochemikė labai pritaria panašaus pobūdžio tinklapiams, ji mane ir sudomino. Sėkmės visiems

 8. Ona says:

  siulau isbandyti sita mineraline kosmetika is JAV
  http://www.everydayminerals.lt
  verta demesio

 9. Moni says:

  Idomus straipsnis, mop:) O ka manai apie Amway kosmetika?:)

  • mop says:

   Kaip pavyzdžiui paėmiau ir pažiūrėjau Amway Body Wash’o sudėtį (http://goo.gl/pVwe5). Sudėtinių dalių kenksmingumą žiūriu čia, būtent šio jų produkto sudėtis nėra labai baisi, netgi galbūt naudočiau 🙂 O šiaip siūlau visada pačiai, prieš perkant ką nors, pasidomėti internete sudėtimi, tada prieš tai minėtoje nuorodoje pasižiūri sudėtinių dalių kenksmingumą ir arba perki arba dairaisi kito produkto 🙂

 10. Natūrali kosmetika says:

  Ekologiška kosmetika kartais nebūna natūrali. O natūrali kosmetika ar visada būną ekologiška? 🙂

 11. IRENA says:

  Aciu uz gana naudinga informacija.As stengiuosi naudotinaturalesne kosmetika, nes turiu problematiska oda.Per daug nesizaviu garsiais ir populiariais firmu pavadinimais. Manau,kad ir daugiau moteru skirtu daugiau demesio kuno prieziuros priemonems taciau manau, kad truksta informacijos. Pati naudoju vokieciu f Dr. Hauschka kosmetika. Ji gana brangoka, taciau mano odai tinka,nors siuo metu negaliu patikrinti naudojamu priemoniu sudeties. Tik viena pastebejau, kad sveikesne kosmetika beveik niekada nefasuojama i plasmasinius buteliukus ar dezutes. Tiktai turiu klausima jei kas atsakytu, kokia visu situ cheminiu priedu paskirtis odos prieziuros priemonese, Ka jos suteikia gaminiui? Kokia ju reiksme ir jie yra butini? Buciau dekinga jei kas paaiskintu.

  • Eglė says:

   Jeigu IRENA naudojasi facebook, siūlyčiau apsilankyti Gražių plaukų paslaptys puslapyje, ten analizuojama skirtingų produktų sudėtis nuo A iki Z, pasisikaičius, perėjau prie ekoligškų nerafinuotų aliejų ir sviestų odai ir kitų ekologiškų produktų, nes šiais laikais nekenksmingos kosmetikos rinkoje gali rasti gal kokius varganus 2 proc.

  • Lukute says:

   Cheminės medžiagos kosmetikos priemonėse plačiai papiltusios dėl savo ekonomiškumo ir pigumo.
   Pvz. šampūnuose, muiluose, dantų pastoje yra Sodium Lauryl Sulfate (SLS) ir Sodium Laureth Sulfate (SLES)…
   Dezodorantuose naudojama aliuminio druska. Jos nepageidaujamas poveikis:kaupiasi kauluose, sukelia vėžį (aliuminio sulfatas, aliuminio chloridas bei cirkonio junginiai). Žinoma, kad aliuminis gali pakenkti ląstelių DNR, o parabenai skatina pakenktų ląstelių augimą.
   Alternatyva rinktis priemones kuriose tokiu medžiagų nėra.

   Plačiau:
   http://www.cleopatrabella.lt/kenksmingos_medziagos_kosmetikoje_kuriu_reikia_vengti.php

 12. Ieva says:

  Labai daug gerų straipsnių galima paskaityti eko / natūralios kosmetikos tema http://ecoland.lt/cms.php?id_cms=31 taip pat čia prekiaujama mano pamėgta kosmetika. Man itin svarbus produkto efektyvumas, ne tik natūrali ar eko sudėtis (beabejo ji užima pirmą vietą mano prioritetuose). Pagal tai ją sau ir renkuosi.

 13. Justas says:

  Zinot ko taip pat galima rasti grindu plovimo skysciuose, indu plovikliuose be SLS ir toje pacioje kosmetikoje, duso zeleje. Ogi vandens tai gal ir vandens reiketu atsisakyti, negalvojote? jis irgi dirgina, sausina oda didensiais ar kitiem ir mazesniais kiekiais. Argumentas kad si medziaga naudojama kokiame tai masinu tepale dar nereiskia kad ji jau yra blogis kurio turetume venkti savo kasdienybeje. Toks argumentas yra tiesiog neapgalvotas, nereiktu skiepyti baimes zmonems tokiais nusistebejimais. Uz sveika prota, o ne manija.

 14. Dovilė says:

  Labai patogu ir greita pasitikrinti kosmetikos priemonių sudėtį čia(pakanka įvesti tris pirmąsias raides: http://www.cosmetic-check.com/incisuche_gb.php

 15. Svytuokle says:

  Aciu uz straipsni! 🙂 Labai geras Doviles linkas, taip pat aciu 🙂 Beje, kas del L’occitaine produkcijos tai ji tikrai nera tokia jau naturali kaip jie bando iteigti. Sako,kad tai kompanija, kuri slepia tikraja savo produkcijos sudeti (gali visko buti). Anksciau visa kosmetika buvau susipirkus is tos parduotuves,bet pradejus tyrineti sudeti, pradejo kilti vis daugiau klausimu. Pradejau ieskoti… Kadangi dar turiu kuno losjona is L’occitaine, pasinaudojau Doviles nurodytu tinklapiu ir pasidare aisku, kad daugiau pas mane tos produkcijos nebus. Atidziau pazvelkit i etiketes, ne vienas ir ne du komponentai kenksmingi…..Tikrai galima rasti 100 proc. naturalios ir ekologiskos kosmetikos ir tikrai pigiau (pvz. biodinamine kosmetika). Dar susidomejau http://www.ambroozija.lt kosmetika, bet kol kas nieko neisbandzius, Aubrey kosmetika, bet dar irgi nebandyta.
  P.s. Martina Gebhardt biodinamine kosmetika, 100 proc. naturali, dar tik pradejau naudoti, bet kol kas labai patenkinta 🙂

  • mop says:

   Ačiū už nuoroda 😉 Dar prie tokių kosmetikų galiu priskirti Weledos liniją, kiek teko matyti jos sudėtį – lyg nebloga 😉

 16. Dovilė says:

  Del L’occitaine – sventa tiesa 🙂 Vieną jų veido kremą esu nagrinėjusi savo blog’e: http://dovileskosmetika.blogspot.com/2012/05/ko-as-ieskojau-beveik-300-litu.html

 17. Ieva says:

  Sveiki,
  man patiko pati straipsnio pabaiga. Tiems, kam idomu pasidometi apie gyvenima be sintetikos, siulau internete paskaitineti apie “No Poo” judejima. Nors tikriausiai jau ir zinote 🙂
  O kalbant apie tikrus aliejus, atsakingi ir tikrai galvojantys apie naturaluma, ekologija gamintojai, niekada nesiulys naudoti daugiau. Nes didesnis vartojamas negali buti sietinas su jokia ekologija. Tikro naturalisto tikslas- mazinti vartojima. Mano toks tikslas. Ir, nepykit jei atrodys, kad giriuosi, taciau noriu pasakyti atvirai, nes atsakau uz savo zodzius. As, kartu su vyro pagalba, gaminu tikra naturalia kosmetika. Uzeikit http://www.gyvasaliejus.lt
  Aciu.

 18. ekologiska kosmetika says:

  Atėjus į parduotuvė, kuri produktą geriau pasirinkti — ekologinį ar natūralų? Šis klausimas gali kirbėti daugelio pirkėjų galvose. Atrodo, kad jie abu yra identiški, bet tai netiesa. Suprantama, kad žodis natūralus skamba viliojančiai. Deja, po juo slepiasi ir kelios gamintojų išdaigos. Natūrali kosmetika skiriasi nuo ekologiškosios. Esminis skirtumas tarp jų — naudojamos medžiagos. Natūralioje kosmetikoje vienas ar net visi jos komponentai, kaip vaisiai, mikroelementai ar vitaminai, yra neperdirbti ir natūralūs. Šios kosmetikos gamintojams nereikia užtikrinti, kad vaisiai buvo auginami ar apdirbdami, laikantis tam tikrų ekologinės žemdirbystės dėsnių.

  Nereikia stebėtis, kad gražiuose, natūralios kosmetikos vardu paženklintuose buteliukuose, galima rasti sintetinių ar cheminių priedų. Mums atrodo, kad natūralios kosmetinės priemonės savo sudėtyje neturėtų vartoti sveikatai kenksmingų medžiagų, deja, tai pačių gamintojų sąžinės reikalas.

 19. Lukrecija says:

  O aš esu radusi kai kuriose parduotuvėse ekologišką veido kosmetiką. Su neperklijuotom etiketėm, kuri man tikrai labai patiko ir tiko 🙂

 20. Magnolija says:

  Kažkaip nemanau, kad visa rinkoje pagaminta natūrali kosmetika yra apgaulė. Svarbiausia skaityti etiketes ir žinoti kokios sudedamosios dalys yra natūralios, o kokios ne. Aš asmeniškai esu radusi tokią natūralių produktų prekių linija, kuri puikiai tinka mano odai ir yra pagaminta iš natūralių produktų.

 21. Simonna says:

  Nelabai jau norisi tikėti, kad daug rinkoje yra iš ties ekologiškos kosmetikos ir ne visi tokią kosmetiką gali nusipirkti.

 22. Goda says:

  Ačiū už įdomų tyrimą. Bet pritarčiau minčiai, kad ne visa natūrali/ekologiška kosmetika yra iliuzija. Juk tuos produktus tikrina visokios tarnybos, inspekcijos, prekybai ir leidimų reikia ir t.t. O be to patys žmonės renkasi, ką naudoti. Tai taip sakant, čia asmeninis pasirinkimas. 🙂

 23. gnld says:

  Nemanau, kad natūrali kosmetika yra apgaulė. Priešingai, tam, kad ją pagaminti naudojamos sveikos sudėties ir ekologiškos priemonės, vien tam, kad mūsų odai nebūtų alergijos, neužkimštų porų, be to, kam aktualu gyvūnai, tai gaminant šias priemones, jos nėra išbandomos su gyvūnais ir dar: dažniausiai visos produktų pakuotės būna perdirbamos. Na tai ką manote? 🙂

  • mop says:

   Trumpiau tariant jus už tai, kad kosmetikos netestuoju ant gyvūnų, o geriau testuotų ant jūsų, t.y. pirkėjų 🙂
   Ir dar – natūrali kosmetika dar nereiškia, kad joje naudojami vien tik ekologiški ingridientai. Ir kaip ir sakiau – ekologiški ingridientai tai dar nereiškia, kad jie nekenkia žmogui. Ekologiškas reiškia tai, kad nekenkia aplinkai. Aš jau geriau naudosiu kosmetiką kuri kenkia aplinkai, bet nekenkia man, nei atvirkščiai 🙂

Palik komentarą