Sep 16 2010

Klausimai pasąmonei

Category: Patarimai,Pezalaimop @ 00.35

Grįžtu prie temos apie pasąmonę. Parašiau status update’ą feisbuke “Kai nori sužinoti atsakymą į klausimą, paprašyk savęs rasti atsakymą prieš miegą ir kitą dieną nustebsi kaip viskas paprasta ir kaip netikėtai ateina atsakymai 😉 Ir jokių abejonių, kaip vadovėlyje, klausimas ir atsakymas. ;)”. Ir sulaukiau komentaro, kad draugui atsakymai vis neateina, gimė nebloga mintis kodėl, atsakiau jam: “Prašyk savo pasąmonės. Kreipkis į ją. Dėkok už tai kas dabar esi ir kur esi, susipažink su ja. Išmok su ja kalbėtis. Kai išmoksi kalbėti ji išmokys tave jos klausyti ir teisingai klausti. Kuo tiksliau suformuluoji klausimą tuo lengviau gauni atsakymą. Vien klausimo “Ar daryti ar ne?” neužtenka. Kartais klausimo formulavimas gali užtrukti valandą, kitą, bet galiausiai išsikalibruoja galutinis klausimas į kurį žutbūt nori atsakymo. Ir man bent jau dažniausiai 1-3 dienų laikotarpyje ateina atsakymai. Jie gali būti pateikti įvairiomis formomis, frazė iš filmo, netikėtai perskaityta eilutė reklaminiam skyde, kažkieno replika už gretimo staliuko per pietus. Išmok stebėti ženklus ir jais vadovautis, svarbiausia patikėti tuo, kad visa tai veikia ir tai pradės veikti. Tiems kuriems tai juokinga ir farsas tai neveikia. Tuo reikia nuoširdžiai patikėti, nes pasąmonė bendrauja tik nuoširdžiai į ją kreipiantis.”

Norėčiau parutulioti šią temą daugiau. Kartais atsiduriam tokioj situacijoj, kai nežinom kurį variantą rinktis, kai abu ar daugiau variantų atrodo tinkantys. Ir tada apima panika, nes nežinom kuris variantas mums tinka labiausiai. Vieni draugai pataria vieną, kiti kitą, treti trečią ir galiausiai visai nebežinai ką daryti. Kai nuoširdžiai savęs klausi kas bus jei pasirinksiu pirmą, apmąstai visus už ir prieš ir tas variantas atrodo tinkamas. Tuomet paimi antrą variantą, apmąstai jį ir jis atrodo lygiai toks pats tinkantis kaip ir pirmas. Ir dar blogiau taip pat kaip ir trečias. Tada susiėmęs už galvos nežinai ką daryti. Pasirinkus impulsyviai yra didelė tikimybė, kad po to labai gailėsies, nes suprasi, kad geriau būtum pasirinkęs kažkurį kitą. Todėl bent jau aš darau taip. Kurį laiką formuluoju klausimą, ką tiksliai aš noriu sužinoti. Tada kreipiuosi į savo pasąmonę. Tiesiog prašau jos padėti man rasti atsakymą į klausimą pvz “ką man daryti šiuo atveju, primetus šitą, šitą ir šitą argumentus, jei pasirinksiu tą gali būti taip, jei pasirinksiu tą, gali būti anaip”, kuo tiksliau suformuluoji “užklausą” tuo greičiau gauni atsakymą (čia jau kaip google, kuo tiksliau paklausi, tuo mažiau reikės raustis rezultatuose), bet gyvenime kaip ir google turi išmokti sudaryti užklausą. Ne šiaip klausti “ką man daryti”, o kuo tiksliau.

Ir labiausiai stebina, kai atsakymai ateina iš visur. Važiuodamas pro šalį perskaitai reklamą, kurio yra frazė kuri tau pateikia atsakymą, kurios anksčiau net nepastebėdavai. Pokalbis už gretimo staliuko restorane, pietaujant. Frazė iš filmo. Straipsnio antraštė. Dainos žodžiai. Bet kas. Tai gali būti bet kas, svarbu tik išmokti pastebėti tuos ženklus ir juos teisingai suvokti.

Štai ir šiandien, vakar visą dieną ligotas ir gulėdamas lovoj formulavau klausimą, sprendžiau įvairius scenarijus, kaip išspręsti vieną problemą. Ir stebuklingai šiandien atėjo visi atsakymai, dabar jau beveik esu tikras kaip veikti toliau, nors dar vakar viskas atrodė visiškai neišsprendžiama, nors šiandien tai jau netgi juokinga darosi iš tų atrodo kvailų klausimų. Kurie vakar atrodė tokie sudėtingi ir neišsprendžiami, o šiandien net gėda savęs jų klausti, nes atsakymas pasirodo savaime suprantamas 🙂

Ne veltui sakoma “klausk ir tau bus atsakyta”. 😉

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

Palik komentarą