Nov 26 2010

Svastika ir Hakenkreuz

Category: Įdomybės,Pezalaimop @ 16.27

Pradėjęs filmą Игры Богов, sužinojau įdomų dalyką apie svastiką, jos istoriją ir apskritai apie tai kas tai yra. Daugeliui ji asocijuojasi su Hitleriu ir fašizmu. Bet tai nereiškia, kad ji tą ir reiškia. Pagooglinus radau įdomų straipsnį apie svastikas, jų rūšis, istoriją. Taigi, nusprendžiau pasižymėti svarbiausius faktus ir išsklaidyti blogą nuomonę, apie svastikos simboliką, paliktą Nacionalsocialistinės vokiečių darbo partijos.

Svastikos buvo naudojamos jau 4-5 tūkst. m. prieš mūsų erą. Ji buvo naudojama daugelio tautų ir simbolizavo Šviesą, Saulę, Meilę ir Gyvenimą. Žemiau esančiame XX a. pradžios atviruke matom anglišką paaiškinimą. Galima įsivaizduoti kiekvieną svastikos atšaką kaip L raidę, kurios simbolizuoja Laimę, Meilę, Gyvenimą ir Šviesą (Good Luck, Love, Live, Light).

©orda2000

Lietuviai anksčiau irgi naudojo svastikas

©foto.delfi.lt

Senovės religijose ir tikėjimuose svastika yra svarbiausias ir šviesiausias kultinis simbolis. Jos buvo naudojamos ir senojoje Kinijoje ir Japonijoje.

Iki 1923 m. svastikos buvo vaizduojamos ant pinigų Sovietų valdžioje. Jie buvo gaminami pagal paskutinio caro Nikolajaus II-ojo eskizus.

©orda2000

Mažai kas žino, kad vokiečiai naudojo ne svastiką, o jos atmainą – Hakenkreuz.

©lewrockwell

Dar vienas įdomus dalykas. Kai senų senovėje buvo naudojamos runos, žodis svastika vertė kaip “atėjusi iš dangaus” (rusų k. Пришедшая с Небес). Grįžtant prie filmo, ten skambėjo įdomus pastebėjimas Небеса – это где нет беса. А небо – это где нет бога. Grįžtant prie runų, runa – SVA, reiškė dangų (Небеса), iš čia ir Svarog – Dangaus Dievas. S – krypties runa. TIKA – judėjimas, tekėjimas, bėgimas. Netgi dabar naudojami žodžiai su galūnėmis tika – politika, arktika, antarktika, mistika, fantastika ir t.t.

Dar vienas įdomus dalykas. Mūsų galaktika turi svastikos formą. O mūsų saulės sistema yra vienoje iš tos svastikos atšaku. Įdomu ar senovės tautos šį simbolį rado žvaigždyne ar jie kažkokiais būdais žinojo apie galaktikos formą 🙂 Žvaigždynas gi (kuris yra pašalintas iš žvaigždžių žemėlapių ir atlasų) atrodo taip (kairėje viršuje):

Kaip kultinį bei buitinį, atnešantį laimę, sėkmę, gerovę ir džiaugsmą, šį simbolį naudojo tikintis Ingliizmu ir kiti Airijos, Škotijos ir Skandinavijos druidų kultai. Tik po daugelio tūkstantmečių jį pradėjo naudoti induistai, bonaistai, džainistai, budistai, islamistai ir įvairios krikščionybės atšakos. Vieninteliai kas nepripažįsta simbolikos šventumo tai iudastai. Apskritai yra apie 144 svastikos rūšių. Pavadinimus verčiau iš rusų kalbos paraidžiui. Kaip suprantu tai tik rusiškai šių svastikų pavadinimai, tarptautiniai gali būti ir turbūt yra kitokie.

Kolovratas – kylančios saulės simbolis; amžinos šviesos pergalės prieš tamsą ir amžino gyvenimo prieš mirtį simbolis; spalva taip pat labai svarbi. Ugninė simbolizuoja atgimimą. Dangaus spalva – atsinaujinimą; Juoda – pokyčius.

Inglija – simbolizuoja Pirminę Gyvybę-gimdančią Dievišką Kūrybos Ugnį, iš kurios atsirado visos Visatos ir mūsų saulės sistema.

Sviata Dar – simbolizuoja senąją šventąją šiaurinę baltųjų tautų gimtinę – Daarija. Dabar vadinama: Hiperborėja, Arktida, Severija, Rojaus žemė kuri buvo šiaurės vandenyne ir dingo po pirmojo potvynio.

Svaoras – simbolizuoja nesibaigiantį pastovų dangiškąjį judėjimą. Sakoma, kad jeigu Svaoru pažymėti buitiniai rakandai tai namie visada bus laimė ir priteklius.

Agni (ugnis) – šventosios aukos ugnies ir namų židinio simbolis.

Likusių neaprašinėsiu, nes jų labai daug, o kas nori gali paskaityti rusiškai ka kuri svastika reiškia čia.

Taigi grįžtant prie fašistų naudojamos svastika tai ji simbolizuoja tą patį ką ir juodos spalvos Kolovratas.

Taigi svastika nu niekaip nesimbolizuoja fašizmo, genocido, teroro ir panašių dalykų apie kuriuos yra įskiepyta nuomonė. Kaip vis dėl to gerai veikia sistema, kuri sugebėjo daugelį metų laikyti mane įtikėjusi, kad svastika reiškia tik fašizmą ir blogį, kol kažkur ne per seniausiai sužinojau, kad svastika yra labai labai senas simbolis ir reiškia visai ką kitą.

Grįžtant prie svastikos ir lietuvių:

©fotobankas

Viršuje vidur ir žemiau centro puikiai matomos dvi svastikos.

Dar vienas įdomus pastebėjimas. Rusijoje vidurinėse mokyklose dėstoma, kad svastika tai yra keturios rusiškos G raidės (Г) kurios simbolizuoja Gitlerį, Gimmlerį, Geringą ir Gebelsą. Tik skirtumas tas, kad simbolis buvo naudotas vokiečių, o vokiškai šios pavardės skamba šiek tiek kitaip: Hitler, Himmler, Gering ir Gebels.

Apskritai svastika vadinamas tik vienas simbolis, kuris atrodo taip: kur kiekvienas spindulys turi santykį 2:1. Visi kiti simboliai turi savo pavadinimus 🙂

Taigi, nebeprisigalvokim, kad svastika tai kažkas blogo ir reiškia tik blogį.

Papildymas

Fašizmas atsirado Italijoje ir jo simbolis yra ne svastika, kurią naudojo vokiečių partija, o 16 surištų strėlių:

©wikipedia.org

O pats Hitleris pradėjo naudoti svastiką tada kai Stalinas padovanojo jam auksinę svastiką 1920m. kaip partinį simbolį, bet Hitleris kreipėsi konsultacijos pas Tibeto juodųjų kepurių ordiną. Ir jie jam pasakė, kad negalima naudoti auksinės svastikos kaip partinį simbolį. Nes jei kas nors sugriaus pagrindinius pasaulio sutvėrimo įstatus – visi mirsite. Naudokite geriau juodąją saulę (juodoji svastiką), nes juodoji spalva tai mus supančio pasaulio pokyčiai. Taigi Hitleris kaip ir priklauso dailininkui pakeitė auksinę spalvą į juodą.

Bet iš kitos pusės tie pokyčiai nereiškia kažką blogo, tai tiesiog pokyčiai.

Buk socialus, pasidalink!
Patiko? Prenumeruok RSS!

2 Responses to “Svastika ir Hakenkreuz”

  1. Saulis says:

    Jei patiko tas filmas pabandyt verta ir siuos perziureti
    http://swa.inglia.net/videouroki-asgardskogo-duxovnogo-uchilishha/

Palik komentarą